Forum Anasayfası Forum Anasayfası >"Kullanıcı Yardım&Bilgi Alanı" >VOLVO LPG SİSTEMLERİ
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Takvim   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

LPG MONTAJ FİRMALARI

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1234 5>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
husoT4 Açılır Kutu Gör
ASTEĞMEN
ASTEĞMEN
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 4
  Alıntı husoT4 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02.Mayıs.2011 Saat 20:39
merhaba.aranıza yeni katılmış bulunmaktayım.İnşallah yarın itibariyle 1999 model 1.9 t4 otomatik bir araç sahibi olacağım:)araç 145000 de
ancak kafamda birkaç soru var yanıtlarsanız sevinirim.
1.si otomstik vites almakla hatamı yapıyorum??
2.si bu araçların bakımı ve servis ücretleriyle ilgili çok çeşitli söylentiler var birde sizlerin fikirlerini almak istiyorum
3.sorum ise için en uygun lpg modeli hangisidir ve fiyatlar aşağı yukarı ne durumdadır.
acil olarak cevaplarsanız çok sevinirim son 24 saatim çünki:)
şimdiden teşekkür ederim.
Yukarı Dön
i.harun Açılır Kutu Gör
TEĞMEN
TEĞMEN
Simge

Gönderilenler: 15
  Alıntı i.harun Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02.Mayıs.2011 Saat 23:25
selam aracı almadan önce bir çekaptan geçir özellikle şanzuman ve motor aksamını otomatik viteste şanzuman önemli  eğer iyi durumdaysa otomatik vites araç şehiriçinde rahat olur bende 2000 medel 1.9 t4 var şu an kullanıyorum maşallah bir şikayetim yok ben gaz taktırmadım eğer çok kilometre yapmıyorsanız benzin tavsiyemdir .aksi taktirde gaz kaçınılmaz prins markası ve tartarini  bu modeller için tavsiye ediliyor ama asıl önemlisi takacak olan servis .masraf meselesine gelince bazı parçaları biraz pahalı ama 15000 bakımlarında değişenler çok pahalı değil .karar sizin hakkınızda hayırlısı neyse o olsun .
Yukarı Dön
EMO Açılır Kutu Gör
TEĞMEN
TEĞMEN
Simge

Gönderilenler: 23
  Alıntı EMO Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03.Mayıs.2011 Saat 08:12
şimdiden hayırlı olsun.ben 2002 volvo s40 1.8 otomatik kullanıyorum.bir yıl önce zavolli taktırdım.bir türlü ayar tutmadı.rolantide ve 1.viteste silkeleme problemi yaşıyorum.çözülmedi gitti.herkes iyi markadır diyor ancak ben problem yaşıyorum.farklı marka deneyin derim.kazasız belasız günler dilerim.
Yukarı Dön
NOSTURKYE Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge

Gönderilenler: 665
  Alıntı NOSTURKYE Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03.Mayıs.2011 Saat 08:48
Orjinalini yazan: EMO

şimdiden hayırlı olsun.ben 2002 volvo s40 1.8 otomatik kullanıyorum.bir yıl önce zavolli taktırdım.bir türlü ayar tutmadı.rolantide ve 1.viteste silkeleme problemi yaşıyorum.çözülmedi gitti.herkes iyi markadır diyor ancak ben problem yaşıyorum.farklı marka deneyin derim.kazasız belasız günler dilerim.

Aracınızın debimetre,rolanti valfi,okuyucu sensörleri kontrol edilmelidir.
Daha net tabirle bir makinaya bağlanmalı ve arıza tespit listesi çıkarılmalıdır.
Yukarı Dön
EMO Açılır Kutu Gör
TEĞMEN
TEĞMEN
Simge

Alıntı EMO Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03.Mayıs.2011 Saat 09:41
Merhabalar.yardımınız için şimdiden teşekkür ederim.bunları yaptırırım fakat benzinle giderken hiçbir şikayetim yok.araba yağ gibi gidiyor.sadece gazda bahsettiğim problemleri yaşıyorum.cahilliğimi maruz görün.bu yaptırmam gereken kontroller benzinde sorun yaşamıyorsam da geçerli mi?.
Yukarı Dön
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı NOSTURKYE Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03.Mayıs.2011 Saat 09:45
Orjinalini yazan: EMO

Merhabalar.yardımınız için şimdiden teşekkür ederim.bunları yaptırırım fakat benzinle giderken hiçbir şikayetim yok.araba yağ gibi gidiyor.sadece gazda bahsettiğim problemleri yaşıyorum.cahilliğimi maruz görün.bu yaptırmam gereken kontroller benzinde sorun yaşamıyorsam da geçerli mi?.

Araçların benzinde yaptığı problem ile lpgde yaptığı problem arasında fark gözetilebilir. aracınızı farklı bir lpgciye götürüp göstermeyi deneyin.garanti ve montaj yapan yerler genelde arızalı parçayı söylememeyi tercih ederler.Genelleme dir bu herkes bunu yapacak diye bir şartta yoktur.
Yukarı Dön
EMO Açılır Kutu Gör
TEĞMEN
TEĞMEN
Simge

Alıntı EMO Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03.Mayıs.2011 Saat 09:58
Tekrar merhaba.ben 2010 temmuzda polaris-zavoli taktırdım.ve buraya 3 kez bu şikayetlerle gittim.bilgisayara bağladılar değerleri ayarladılar ve gönderdiler.en son 10.000 lik bakıma gittim oradada silkelemeyi farkettiler, enjektor ve elektronik bir kutut var onu değiştirdiler.silkeleme hala deva etti.artık dayanamadım akşam olmuştu izmite benzine alıp döndüm.sonra izmitte 2 farklı zavoli bayisine gittim yine ayar yaptılar.en son kontrol eden bayi fena değildi.ayar tuttu istanbula mercek xenon taktırmaya bahçelievlere gittim sorun yok.dönüş yolunda yine silkelemeye başladı.sonra gaz tanta bitti.(BP GAZ) kullanıyordum.sonra petrol ofisinden gaz alıp en son ayara yaptırdığım yere gittim sorunu çözeyim diye ancak hiç silkeleme yapmadı.adamlara durumu anllattım.abi gazı başka marka petrol ofisi yada opetten al öyle bir dene dediler.ancak dün eşim giderken dur kalk trafikte yine silkeledi benzine aldım eve geldim, dedi.anlamadım gitti
Yukarı Dön
misyon Açılır Kutu Gör
ASTEĞMEN
ASTEĞMEN
Simge

Gönderilenler: 1
  Alıntı misyon Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10.Mayıs.2011 Saat 12:16
Adım Cenk merhaba; 2004 Volvo S60 R almak üzeriyim ancak yakıt nedeniyle araca lpg taktırmayı düşünüyorum. Gaziantep'de yaşıyorum. Ancak iyi bir uygulama için Edirne'ye dahi giderim. Genel olarak herkes Prins veya Teleflex öneriyor. Acaba sıvı püskürtmeli Lpg sistemleri hakkında fikri olan ya da bu konuda tecrübesi olan var mı? Gaziantep'deki özel volvo servisi hiçbir şekilde sıralı sistem lpg önermiyor. Bende kararsız kaldım. Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler
Yukarı Dön
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı NOSTURKYE Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11.Mayıs.2011 Saat 09:03
Orjinalini yazan: misyon

Adım Cenk merhaba; 2004 Volvo S60 R almak üzeriyim ancak yakıt nedeniyle araca lpg taktırmayı düşünüyorum. Gaziantep'de yaşıyorum. Ancak iyi bir uygulama için Edirne'ye dahi giderim. Genel olarak herkes Prins veya Teleflex öneriyor. Acaba sıvı püskürtmeli Lpg sistemleri hakkında fikri olan ya da bu konuda tecrübesi olan var mı? Gaziantep'deki özel volvo servisi hiçbir şekilde sıralı sistem lpg önermiyor. Bende kararsız kaldım. Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler

LPG kullanımını hiç bir firma ve servis önermez.
Bir gerçektir ki LPG zamanla motorda zarara yol açar.
Düşük devirli kullanımlarda sıkıntı görülmezken yüksek devirlerde LPG motora daha çok zarar vermektedir.
Zarar genelde elektronik motor aksamından gerçekleşmektedir.Bobin,Hava akışmetresi vs bozma ihtimali yükselerek maliyeti arttırmasıda cabası.
ANCAK Bende dahil daha önceki aracım LPG sistemliydi.Ülkedeki yakıt rakamları nedeni ile kullanmaya mecbur olduğumuz bir sistem LPG.
S60 2.0T deseydiniz günlük kullanım aracı olduğundan bu yorumu yapmayacaktım.Ancak S60R 300 hp ve yüksek devirde performans veren bir araç.Amaç performans kullanımı olduğundan LPG 2 kez düşünülmelidir.

TAVSİYE;günlük binmeye bir 1.3dizel corsa alınmalı:)
S60R garaja çekilip gezinti ve hafta sonu binilmeli....

ÇIKIŞ YOLU;prins ve teleflex en üst lpg sistemleri şu anda....
Yukarı Dön
dortek Açılır Kutu Gör
TEĞMEN
TEĞMEN

Gönderilenler: 19
  Alıntı dortek Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18.Mayıs.2011 Saat 00:11
arkadaşlar 2000 model s 40 t4 otomatik alacağım inş.araça hiç lpg takılmamış,orjinal bir araba bu araca prins marka lpg taktırmayı düşünüyorum ve bilgisi olan arkadaşlar varmıdır bu araç 4 ileri otomatikmi-5 ileri otomatikmi.
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1234 5>

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bu Sayfa 0,110 Saniyede Yüklendi.